Psi Patrol Według Fanów Wiki
Advertisement

Opis

Tiro to psiak rasy Owczarek Wschodnioeuropejski, w Psim Patrolu pełni funkcję informatyka. Jest bratem Terry i Theresy. Jest zakochany po uszy w Piper. Jest także magiem ziemi.

Wygląd

Piesek jest wysoki oraz dobrze zbudowany. Tiro ma szczupłą sylwetkę. Większość futra pieska ma kolor podpalany. Od klatki piersiowej do podbrzusza ma jaśniejszą łatę. Na głowie ma grzywkę. Pysk ma czarny, na prawym policzku ma pieprzyk. Zaś na plecach ciągnie się wielka czarna łata, góra ogona też ma czarną łatę. Urodził się z heterochromią. Lewe oko ma niebieskie zaś prawe brązowe.

Charakter

Tiro to sympatyczny, odważny i miły psiak. Zawsze jest gotowy by nieść pomoc. Psiak umie doradzać w ciężkich sytuacjach, co czyni go dobrym słuchaczem. Tiro to bardzo rodzinny psiak, kocha całym sercem swoją rodzinę, gotowy zginąć za nią. Psi Patrol traktuje jak rodzinę, zatem też gotowy za nich zginąć. Nie daje sobie w kaszę nadmuchać i do jego wad można zaliczyć pamiętliwość, jeżeli ktoś zajdzie mu za skórę, jego rodzinie, Psiemu Patrolowi albo Piper to nie ma przebacz! Pamięta to i nie da żyć! Nie lubi się chwalić jego umiejętnościami. Zawsze wszystko stara się rozpatrzeć roztropnie. Nie daje się ponieść gniewowi, i nie używa od tak jego mocy. Jednak gdy sytuacja tego wymaga staje się poważny i gotowy do walki. Podczas złych dni może odwinąć się gdy ktoś go denerwuje zbytnio. Wtedy lubi coś sarkastycznie powiedzieć, i jak to mówi to naprawdę może zaboleć. Jednak stara się na tym pracować. Co do Piper to kocha ją na zabój, nie narzuca się jej. Jednak zawsze stara się w jej towarzystwie nie zblamować. Oddałby za nią życie. Chętnie jak to się udaje spędza mu z nią czas. Jeżeli chodzi o kwestię wrogów Psiego Patrolu to woli aby czuli w stosunku do niego dystans i w razie czego nie boi się go zaznaczyć. Nie ufa im za nic i często są tematem jego docinek zwłaszcza w ich towarzystwie. Stara sie nie używać swojej mocy względem nich, jednak jeżeli okoliczności będą wymagać to Tiro nie zawaha się użyć jego mocy.

Umiejętności

Tiro to dobry biegacz jak i mag ziemi. Trzeba też wspomnieć że to świetny informatyk, który zarówno umie programować jak i naprawiać. Dobrze gra w siatkówkę, koszykówkę. Bardzo dobrze wychodzi mu surfing.

Rodzina

 • Ski- tata.
 • Eara- mama.
 • Terra- siostra.
 • Theresa- siostra.
 • Allia- ciocia.

Dubbing

 • Wersja angielska- Justin Theroux
 • Wersja Polska- Wojciech Zawadzki

Biografia

Piesek tak jak jego rodzeństwo urodził się na Dzikim Zachodzie w Królestwie Ziemi. Był najstarszy z miotu. Bardzo kochał swą rodzinę i zawsze starał się nieść pomoc. Tak dorastał. Gdy jego siostra opuściła dom, poznała Aftona, następnie Caro i została członkinią Herosów Ziemi, Tiro postanowił także wyjechać, tyle że do Stanów Zjednoczonych i zaczął się uczyć informatyki. Po paru latach został naprawdę dobrym informatykiem. Postanowił wyjechać i poszukać swojego miejsca w świecie. Dojechał do Zatoki Przygód, akurat wtedy poznał Psi Patrol i postanowił że przez jakiś czas z nimi zamieszka. Już podczas pierwszego dnia zapowiadał się jako dobry kandydat na członka. Pomógł w naprawie komputerów w szkole w Zatoce Przygód. Tiro opowiadał pieskom o swoim życiu, dowiadując się, że Psi Patrol przyjaźni się z Herosami Ziemi i zna jego siostrę. Zżył się z ekipą piesków, dlatego postanowił na stałe zamieszkać w bazie. Ryder przyznał mu tego samego dnia odznakę i członkostwo w Psim Patrolu. Pewnego razu ulepszając monitoring na strzelnicy zauważył suczkę, która przykuła jego uwagę. Było coś w niej w czym Tiro ciągle nie mógł odrywać oczu. Podszedł do niej i zagadał. Suczka na imię miała Piper. Od tamtej pory Tiro zakochany jest od suczki od czubka uszu aż do koniuszka ogona,

Moce

Mur z ziemi

Piesek potrafić tupnąć w ziemię, a z niej "wyrośnie" mur z ziemi. Wysokość muru zależy od siły tupnięcia, gdy użyje całej siły oprócz dużej wysokości będzie także dużej grubości.

Trzęsienie ziemi

Tiro może tupnąć w ziemię i wywołać trzęsienie ziemi. Siła trzęsienia zależy od siły z jaką tupnie oraz emocjami jakie nim kierują. Jeżeli zrobi to w gniewie, mogą powstać duże zniszczenia. Mocy tej ze względu na niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie stara się unikać.

Szczeliny

Tiro potrafi tupnąć łapą w ziemię i powstanie z niej szczelina. Ale by w ogóle powstała musi o tym mocno pomyśleć. W zależności od siły i emocji, powstaje szerokość i wielkość szczeliny.

Błoto

Tiro potrafi tkać błoto, wystarczy że będzie odpowiednio ustawiał łapy. Potrafi też robić kule z błota i ciskać nimi w przeciwnika.

Osuwanie ziemi

Piesek może tupnąć w ziemię albo łapami w powietrzu "przesunąć”. Wtedy ziemia potrafi się osunąć.

Odznaka

Tiro nosi lekko ciemno-morską obroże. Na niej wisi odznaka. Tło odznaki jest ciemno-turkusowe. Zaś z przodu widnieje laptop na którego ekranie widać ciąg zielonych literek w kodzie binarnym.

Strój

Regularny i na misje- nosi wtedy ciemno- turkusową kamizelkę, jedynie przy łapach, przy krótkich rękawkach mają one kolor turkusowy.

Mission PAW- nosi wtedy czarno-ciemno-turkusowy kask, oraz czarno- ciemno-turkusową kamizelkę, niektóre elementy świecą w ciemności.

Air Pup- ma ciemno-turkusowy hełm, na którym od góry ciągną się trzy pasy dwa po bokach jeden największy na środku, mają one kolor morski, reszta stroju jest ciemno-turkusowa, przy końcach łap i rękawach oraz niektóre pasy są morskie.

Sea Patrol- na tego typu misje nosi ciemno-turkusowy hełm z żółtym pasem o góry którego otaczają z boków dwa błękitne. Jego skafander jest ciemno-turkusowy z błękitnymi i żółtymi pasami, niektóre elementy świecą w ciemności.

Space Pup- ma wtedy ciemno-turkusowy hełm z morskimi wstawkami, ma on także przysłonę. Nosi też ciemno-turkusowy skafander w morskie wstawki, niektóre elementy świecą w ciemności.

Jungle Pup- nosi wtedy ciemno-turkusową panamę w jeszcze ciemniejsze wstawki moro, od gór panama przepasana jest zielonym pasem. Nosi także ciemno-turkusową kamizelek w ciemniejsze wstawki moro. Na łapkach nosi zielone buty.

Winter Patrol- ma wtedy ciemno-turkusową czapką z morskim obszyciem i jasnoniebieskim pasem u samej góry. Kurtka ma kaptur i ma kolor ciemno-turkusowy, na klatce piersiowej i boku ma pasy w kolorze morskim. Na łapkach nosi też brązowe buty z hakami.

Mighty Pup- ma wtedy maskę na całą głowę, mającą kolor ciemno-turkusowy, z boków ma obszycie w kształcie kwadracików w kolorze morskim. Strój cały ma ciemno-turkusowy na klatce piersiowej i plecach widnieją pasy w kolorze morskim. Na tylnych łapach nosi łatki w kształcie jasnoniebieskich laptopów. Gdy aktywuje się moc pieska łapy świecą mu na ciemno-turkusowo podczas aktywacji jego mocy, którą jest kontrolowanie komputerów.

Soul Patrol- psiak wtedy jest mieszanką i borsukiem. Skrzydła ma orła, zaś ciało, łapy borsucze. Nosi jaskrawo zieloną kamizelkę w czerwony meksykańskie wzory.

Wyposażenie plecaka

Regularny i na misje- wtedy piesek posiada dodatkowy laptop, śrubokręt, ładowarki, kable USB, czyste płyty CD, dyski przenośne.

Mission PAW- w hełmie posiada kamerę na podczerwień z opcją dodatkowej noktowizji, w plecaku laser, kable USB, płyty CD, dyski przenośne, wyświetlacze, projektory, ładowarkę.

Air Pup- w plecaku ma paralotnię, płyty CD, kamerkę która wysuwana jest na "łapie", śrubokręt, kable USB, dysk przenośny.

Sea Patrol- butla z tlenem, napęd wodny max. prędkość 100 km/h, latarka, wodoodporne płyty CD, śrubokręt.

Space Pup- butla z tlenem, śrubokręt, dodatkowy laptop, tablet, ładowarki, solary słoneczne, kable USB, dyski przenośne, jet-pack 600 km/h.

Jungle Pup- nożyk, kable, wiatrak, śrubokręt, kable USB, czyste płyty CD, dysk przenośny, dodatkowy laptop.

Winter Patrol- gogle śnieżne, kable USB, płyty CD, dysk przenośny, śrubokręt, dodatkowy laptop.

Pojazd

Regularny i na misje- wtedy ma ciemno-turkusowe Audi.

Mission PAW- jeździ wtedy czarno-ciemno-turkusowym motocyklem, który może zamieniać się w quad jeżdżący po wodzie, niektóre elementy świecą w ciemności.

Sea Patrol- ma wtedy ciemno-turkusową motorówkę, która ma z tyłu zadaszenie. Ma ona dodatkowe żółte i błękitne pasy, niektóre elementy świecą w ciemności.

Space Pup- wtedy posiada ciemno-turkusowy wahadłowiec z pasami w kolorze morskim, niektóre elementy świecą w ciemności.

Jungle Pup- posiada wtedy ciemno-turkusowego Van'a ma on ciemniejsze wstawki moro. Z tyłu ma biurko na nim komputer, ma także małą pufę na której może siedzieć.

Winter Patrol- ma wtedy ciemno-turkusowy Van, który po naciśnięciu zielonego guzika może wysunąć płozy a po naciśnięciu czerwonego wbić się w ziemie. Jest ocieplany. Z tyłu także ma biurko na nim komputer i pufę. W drugim rogu ma kawiarkę.

Cytaty

Cytat1.png Tiro programuje i naprawia! Cytat2.png
Regularny i na misje
Cytat1.png Każda szpiegowska z komputerem sprawa pomocy Tiro wymaga! Cytat2.png
Mission PAW
Cytat1.png Psi informatyk prosto w chmurach! Cytat2.png
Air Pup
Cytat1.png Nigdy nie zanurzaj elektroniki w wodzie! Cytat2.png
Sea Patrol
Cytat1.png Kosmos otwiera dla mnie nowe technologie! Cytat2.png
Space Pup
Cytat1.png Tiro w dżungli- czyli informatyk na misji! Cytat2.png
Jungle Pup
Cytat1.png Mrozy i góry mnie nie powstrzymają w informatyce! Cytat2.png
Winter Patrol
Cytat1.png Potężne łapy kontrolują komputery! Cytat2.png
Mighty Pup
Cytat1.png Alebrij Tiro zgłasza się na misję związaną z informatyką! Cytat2.png
Soul Patrol


Lubi

 1. Spędzać czas z Piper
 2. Spędzać czas z Psim Patrolem i ich przyjaciółmi.
 3. Pomagać
 4. Dobro
 5. Informatykę
 6. Nowe technologie
 7. Komputery
 8. Boże Narodzenie
 9. Sylwester
 10. Walentynki
 11. Wielkanoc
 12. Wycieczki
 13. Wyjazdy
 14. Sushi
 15. Spaghetti
 16. Hamburger
 17. Ryba z frytkami
 18. Pieczony kurczak
 19. Latem pić chłodną wodę z kostkami lodu
 20. Gdy jego siostra z Herosami Ziemi odwiedzą Psi Patrol

Nie lubi

 1. Wrogów Psiego Patrolu
 2. Zła
 3. Kłamców
 4. Przemocy
 5. Gdy Piper jest smutna
 6. Gdy Piper coś grozi.
 7. Nudy
 8. Zawracania niepotrzebnie głowy
 9. Jak ktoś zagraża jego rodzinie
 10. Jak ktoś zagraża Psiemu Patrolowi
 11. Chrupek o smaku wątróbki
 12. Upałów
 13. Gdy Terrze coś grozi

Hobby


 1. Bieganie
 2. Informatyka
 3. Siatkówka
 4. Koszykówka
 5. Surfing
 6. Hop Hop Boogie

Strach


 1. Piper może coś się stać.

Ciekawostki


 1. Jest zakochany po uszy w Piper.
 2. Jest rzadką rasą psa, ponieważ to Owczarek Wschodnioeuropejski.
 3. Jest bratem Terry i Theresy.
 4. Jest magiem ziemi, jednak rzadko używa jego mocy, zwłaszcza trzęsienia ziemi.
 5. Jego ulubione kolory to turkusowy i ciemno morski.
 6. Ulubione potrawy pieska to: spaghetti, sushi, hamburger, ryba z frytkami i pieczony kurczak.
 7. Ma heterochromię jako jedyny w jego rodzinie.
 8. Jest pierwszym Owczarkiem Wschodnioeuropejskim w Psim Patrolu, jako jego członek.
 9. Rzadko, ale zdarza się, że gdy jest bardzo zajęty to ściąga odznakę by się nie zniszczyła zwłaszcza gdy pracuje przy czymś co mogłoby ją uszkodzić.

Galeria Tiro


Advertisement