Psi Patrol Według Fanów Wiki
AdvertisementOpis

Lia to suczka w wieku szczenięcym rasy Labrador Retriever. W przyszłości ma być aktorką. Sunia jest też uczennicą Dilary.

Wygląd

Lia to drobna suczka swojej rasy. Mimo, że futerko ma krótkie to miękkie. Suczka na górze swojej głowy ma grzywkę. Większość jej futra jest bardzo jasno blado kremowa, można powiedzieć że prawie biała. Uszy suczka ma w jasnorudym kolorze. Na jej grzbiecie widnieje jasno ruda pręga. Oczy Liji są w kolorze jasnobrązowym.

Charakter

Lia to zazwyczaj opanowana suczka. Chętnie poznaje nowe rzeczy i lubi spędzać czas z resztą uczniów. Nie przeszkadza jej także w czasie wolnym zabawa z szczeniakami. Sama uważa, że jest niewiele starsza i to nie czyni, że nie może się z nimi bawić. Podczas zabaw Lia to bardzo radosna sunia, pełna energii. Bardzo chętnie uczy się i słucha uważnie jej mentorki, Dilary. Zawsze stara się dawać z siebie wszystko by jej zaimponować. Suczka ufa jej na maksa, traktuje ją jako jej przyjaciółkę, której zawsze może się zwierzyć. Lia wie, że jak coś ją gryzie to i tak jej mentorce to nie ucieknie. Czasem suczka jest zdystansowana i cicha. Nie mówi często jak naprawdę się czuje. Sunia próbuje przezwyciężać swoje słabości, jednak nie zawsze jej się to udaje. Do minusów Liji należy, iż dość szybko się poddaje. Ma problem z uwierzeniem w siebie. Samotność nie przeszkadza jej czasem, pozwala jej się czasem zrelaksować i pozwolić przemyśleć sobie niektóre rzeczy. Jednak woli bardziej towarzystwo innych piesków. Ufa każdemu z Psiego Patrolu i ma świadomość, że zawsze może zwrócić się do każdego z nich o pomoc. Ma do nich duży szacunek i lubi oglądać jak trenują. Świetnie dogaduje się ze uczniów z Noel. Można powiedzieć, że jest dla niej jak siostra. Mała Labradorka odnosi się chłodno do wrogów Psiego Patrolu, albo stoi cicho. Nie ufa im. Muszą ją naprawdę rozzłościć by coś im odwarknęła na głos.

Umiejętności

Lia oprócz tego, że potrafi dobrze grać ma wysoką wyobraźnię i rozwiniętą kreatywność. Potrafi w miarę ładnie malować. Suczka po rodzicach odziedziczyła zdolność do pływania i Lia jest świetnym pływakiem. Nawet ładnie śpiewa. Potrafi dobrze recytować. Suczka świetnie gra w Hop Hop Boogie. Jest dość spostrzegawcza i wychwytuje najdrobniejsze szczegóły w otoczeniu.

Rodzina

 • Dali- mama
 • As-tata.
 • Cztery siostry
 • Dwaj bracia

Dubbing

 • Wersja angielska-  Lacey Chabert
 • Wersja polska- Olga Bończyk


Odznaka

Lia nosi jasno-fioletową obrożę, na której jest przyczepiona odznaka. Jest to czerwony dywan orz dwie żółte gwiazdki nad nim. Tło ma kolor zielony, lekko wpadający w trochę ciemną morską zieleń.


Biografia

Lia urodziła się po środku. Suczka miała bardzo liczne rodzeństwo. Zawsze jednak to ona była najbardziej cicha z niego. Jej rodzice otaczali ją opieką i zawsze zachęcali córkę, by się otworzyła, jednak gdy odmawiała spokojnie to rozumieli. Parę lat później szczeniaki bardziej podrosły i nie były już takie małe jak się urodziły czy rok po. Następnego tygodnia przyszła pierwsza wiosenna burza nawiedziła ich wieś, niszcząc parę drzew. Na miejsce aby pomóc przyjechała ogromna grupa psów. Suczka zapatrzona, poszła aby poszukać jej rodziców i wpadła na czyjąś łapę...Gdy podniosła głowę do góry zobaczyła stojącą suczkę rasy Malinois. Lia spanikowała przeprosiła i schowała się zawstydzona w domu. Tego wieczoru oglądała z jej rodziną oraz właścicielami film, w którym oczom nie wierzyła...była tam ta sama suczka na, którą wpadła wcześniej. Mimo to była pod wrażeniem jej zdolności aktorskich. Minął jakiś czas, zanim powiedziała rodzicom i właścicielom jej plan. Był to majowy wieczór, wszyscy jedli kolację. Właśnie wtedy Lia powiedziała im na głos swój plan, że chce dołączyć do Psiego Patrolu i zostać uczennicą tej aktorki. Sama potem opowiedziała swoją historię z marca. Na początku każdy miał obiekcje czy jej się uda. Jednak po jakimś czasie zgodzili się. Następnego dnia pojechali autem do Zatoki Przygód. Zanim się pożegnali wylali wiele łez. Lia weszła na podwórko i zobaczyła jak Ryder rozmawia z dwoma psami. Suczka podeszła do nich i cicho spytała się czy może dołączyć jako aktorka...wytłumaczyła im starannie całą swoją historię. Ryder bardzo chętnie ją przyjął i przydzielił do Dilary, czyli jak się okazało suczka którą widziała w telewizji i wpadła na nią. Lia była zachwycona. Od tego momentu jest uczennicą Dilary w Psim Patrolu.

Lubi

 1. Spędzać czas z Dilarą.
 2. Spędzać czas z Noel i innymi uczniami.
 3. Spędzać wolny czas z szczeniakami.
 4. Boże Narodzenie
 5. Sylwester
 6. Walentynki
 7. Wielkanoc
 8. Uczyć się od Dilary
 9. Wyjazdy
 10. Wycieczki z Psim Patrolem
 11. Wiosnę
 12. Lato
 13. Jesień
 14. Zima
 15. Lody truskawkowe
 16. Lody o smaku owoców leśnych
 17. Dobro


Nie lubi

 1. Wrogów Psiego Patrolu
 2. Zła
 3. Przeszkadzania jej gdy chce pobyć sama
 4. Kiedy coś jej nie wychodzi
 5. Gdy Dilara jest smutna
 6. Gdy coś grozi Dilarze
 7. Gdy Noel jest smutna
 8. Gdy coś grozi Noel
 9. Wszystkiego do jedzenia o smaku orzechów
 10. Oszustów
 11. Kłamców


Hobby

 1. Aktorstwo
 2. Malowanie
 3. Różne gry na myślenie
 4. Pływanie
 5. Śpiew
 6. Recytacja
 7. Gra w Hop Hop Boogie

Strach

 1. Burze
 2. Pająki
 3. Ogień
 4. Zjawiska paranormalne
 5. Powiedzenie na głos, że coś jej się nie podoba

Ciekawostki

 1. Lia jest uczennicą Dilary. Szkoli się u niej na aktorkę.
 2. Gdy kiedyś szczeniaki zapytały się jej kim jest dla niej Dilara, suczka powiedziała, że:"Oprócz tego, że wspaniałą mentorką. To moją przyjaciółką".
 3. W odcinku:"Niesamowity Rejs" pierwszy raz Lia pokonała swój lęk. I ochroniła Patty przed tym wsypaniem jej przez Minimusa.
 4. Ma 40 cm wzrostu.
 5. Suczka uczyła się kiedyś u jej rodziców pływania, gdyż są oni ratownikami wodnymi.
 6. Noel jest jej BFF. Suczka traktuje ją jako swoją siostrę i najbardziej jej ufa ze wszystkich uczniów.
 7. Niektórzy uważają, że kocha się w Billy'm, jednak to nie prawda. Piesek jest jej przyjacielem i sama uważa, że nigdy nie zabrałaby Noel kogoś kogo kocha.
 8. Początkowo Lia miała być całą beżową Labradorką.
 9. Ulubiony kolor Liji to fioletowy.
 10. Oprócz samodzielnego treningu z recytacji Lia ćwiczy u Dilary recytację.
 11. Jej typ osobowości to INFJ.
 12. Enneagram Liji to: 4w3. Tritype 459.

Galeria Liji


Advertisement