FANDOMOpis

Glacier to piesek rasy Łajka rosyjsko-europejska. W PP pełni zawód policjanta. Zakochany po uszy w Tundrze.

Wygląd

Glacier ma turkusowe oczy i czarny nos. Górna część pleców jest mocno ciemnobrązowa, a góra ogona, boki wszystkich łap, plecy, uszy, czoło i tył głowy jest ciemnobrązowy. Pomiędzy oczami ma ciemnobrązową linię, która kończy się przy nosie. Reszta sierści jest biała. Nosi ciemno niebieską obrożę z zawieszką PP, na której jest lizak policyjny.

Charakter

Glacier to odważny i spokojny piesek. Zrównoważony i miły. Nie podejmuje pochopnych decyzji i zawsze gra fair play. Jest zabawny i pomocny. Urodzony przywódca. Myśli logicznie i w sytuacji zagrożenia zachowuje zimną krew. Gdy może sobie na to pozwolić jest wyluzowany. Kocha się bawić. Przyjacielski. Jest jednym z dojrzalszych piesków w PP. Walka mu nie obca. Dla Tudndry jest w stanie poświęcić życie. Kocha ją i o nią dba. Jednak nie okazuje uczuć.

Umiejętności

Piesek jest szybki i silny. Dobrze planuje i walczy. Jest specem od zagrożeń w górach i tych policyjnych. Ma dobry węch i słuch. Świetnie wytrzymuje niską temperaturę.

Rodzina

Gaja - mama

Lio - tata

Biografia

Glacier urodził się w wiosce, w górach, z Tundrą w hodowli, w Rosji. Jednak poznali się dopiero gdy dołączyli do PP. Samczyk szkolił się tam na psa zaprzęgowego i policyjnego. Pewnego dnia PP przyjechał do Rosji, właśnie tam, gdzie mieszkał Galcier. Piesek wiedział, że nocują u strażników jajka Faberze. Jednak po jakimś czasie PP wrócił do domu. Glacier postanowił wyruszyć w podróż. Podczas niej słyszał wiele o PP. I tak zawędrował do Zatoki Przygód. Była zima i miały się odbyć zawody śnieżne. I wtedy ich zobaczył. A także ją! Tundrę. Wtedy wydawała mu się najpiękniejszą suczką na Ziemi. Postanowił zagadać. Gdy zaczęli rozmowę okazało się, że pochodzą z tej samej wioski w Rosji! Rozmowę przerwał im Ryder, który wezwał pieski na misję. Okazało się, że burmistrz Humdinger ukradł nagrody dla zwycięzców zawodów. Galcier im pomógł, a Ryder podziwiajac jego umiejętności policjanta, przyjął go do PP.

Cytaty

,, No to w drogę! "- regularny

,, Ślizgajmy się!" - Sea pup

,, Śnieg i Glacier rusza na ratunek! "- Winter pup

,, Odmrożę tą zagadkę!" - Mission paw

,, No to lecę! "- air pup

,, Glacier rozplącze to!" - jungle pup

,, Startujmy w kosmos."- Space pup

,, Masz to!" - soul patrol

Na misje

Regularny- samochód policyjny, w kształcie skutera śnieżnego. Ma on tryb normalnego policyjnego pojazdu (koła), jak, i skutera śnieżnego (płozy i gąsienica z tyłu). Jest on czarny w białe odblaski. Z przodu ma wyciągarkę, pług i duży chwytak. Z tyłu ma szpiegulę, GPS z funkcją namierzania, sieć i apteczkę. Jego strój jest taki jak na air pup. Ma kask w, którym ma google na podczerwień. W plecaku ma to co Chase, gdy jest szpiegiem, pistolet i kajdanki. Wszystko to jest czarne z białymi odblasakmi. Czasem nosi buty z przyssawkami lub kolcami.

CDN.

Lubi

 1. Zimę
 2. Walentynki
 3. Misje
 4. Spędzać czas z Tundrą
 5. Jeździć na Florydę
 6. Jeździć do Rosji
 7. Tajgę
 8. Góry
 9. Morze
 10. Leżeć w domu przy kominku
 11. Dobro
 12. Spacery
 13. Chrupki o smaku wątróbki
 14. Święta
 15. Sporty zimowe

Nie lubi

 1. Gdy Tundra ma kłopoty lub jest smutna
 2. Gdy są zbyt duże roztopy w górach przez to są kataklizmy
 3. Gdy ktoś powoduje problemy swoją nierozważnością
 4. Trochę lata i jesieni
 5. Obiego
 6. Zła
 7. Wrogów jego przyjaciół
 8. Egoizmu

Strach

 1. Tundrze coś się stanie.

Dubbing

Wersja polska -?

Wersja angielska -?

Ciekawostki

 1. Jego imię z angielskiego na polski znaczy dosłownie lodowiec.
 2. Jest zakochany w Tundrze ale nie okazuje tego. Są w relacji brat-siostra. Wie, że nie lubi lowelasów i nie interesuje ją posiadanie chłopaka. Dlatego swoje uczucia trzyma głęboko. Nikt nie wie o jego miłości do Tundry, tylko on.
 3. Często jest z Tundrą na misjach.
 4. Pochodzi z Rosji.
 5. Jest przystojny.
 6. Jego ID narysowała i wymyśliła Chye Mareverest FOREVER.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.