Psi Patrol Według Fanów Wiki
Advertisement


Opis

Glacier to piesek rasy Łajka rosyjsko-europejska. W PP pełni zawód policjanta. Zakochany po uszy w Akei, a dawniej w Tundrze.

Wygląd

Glacier ma turkusowe oczy i czarny nos. Górna część pleców jest mocno ciemnobrązowa, a góra ogona, boki wszystkich łap, plecy, uszy, czoło i tył głowy jest ciemnobrązowy. Pomiędzy oczami ma ciemnobrązową linię, która kończy się przy nosie. Reszta sierści jest biała. Nosi ciemno niebieską obrożę z zawieszką PP, na której jest lizak policyjny.

Charakter

Glacier to odważny i spokojny piesek. Zrównoważony i miły. Nie podejmuje pochopnych decyzji i zawsze gra fair play. Jest zabawny i pomocny. Urodzony przywódca. Myśli logicznie i w sytuacji zagrożenia zachowuje zimną krew. Gdy może sobie na to pozwolić jest wyluzowany. Kocha się bawić. Uczciwy i przyjacielski. Jest jednym z dojrzalszych piesków w PP. Walka mu nie obca. W pracy jest energiczny, chce dobrze wykonać powierzone mu zadanie. Jest wytrwały w tym co robi. Posiada empatię. Dla Akei jest w stanie poświęcić życie. Kocha ją i o nią dba. Uwielbia z nią przebywać i gdy coś jej zagraża zawsze staje w jej obronie.

Umiejętności

Piesek jest szybki i silny. Dobrze planuje i walczy. Jest specem od zagrożeń w górach i tych policyjnych. Ma dobry węch i słuch. Świetnie wytrzymuje niską temperaturę.

Rodzina

Gaja - mama

Lio - tata

Biografia

Glacier urodził się w wiosce, w górach, z Tundrą w hodowli, w Rosji. Jednak poznali się dopiero gdy dołączyli do PP. Samczyk szkolił się tam na psa zaprzęgowego i policyjnego. Pewnego dnia PP przyjechał do Rosji, właśnie tam, gdzie mieszkał Galcier. Piesek wiedział, że nocują u strażników jajka Faberze. Jednak po jakimś czasie PP wrócił do domu. Glacier postanowił wyruszyć w podróż. Podczas niej słyszał wiele o PP. I tak zawędrował do Zatoki Przygód. Była zima i miały się odbyć zawody śnieżne. I wtedy ich zobaczył. A także ją! Tundrę. Wtedy wydawała mu się najpiękniejszą suczką na Ziemi. Postanowił zagadać. Gdy zaczęli rozmowę okazało się, że pochodzą z tej samej wioski w Rosji! Rozmowę przerwał im Ryder, który wezwał pieski na misję. Okazało się, że burmistrz Humdinger ukradł nagrody dla zwycięzców zawodów. Galcier im pomógł, a Ryder podziwiajac jego umiejętności policjanta, przyjął go do PP.

Cytaty

,, No to w drogę! "- regularny

,,Pod wodą także złapię złodzieja!" - Sea pup

,, Śnieg i Glacier rusza na ratunek! "- Winter pup

,, Odmrożę tą zagadkę!" - Mission paw

,, No to lecimy!"- air pup

,, Glacier rozplącze to!" - jungle pup

,, Startujmy w kosmos."- Space pup

,, Masz to!" - soul patrol

,, Um, Akea wiesz ja Cię ko.. Znaczy bardzo lubię. "- gdy próbuje wyznać Akei miłość

Na misje

Regularny- samochód policyjny, w kształcie skutera śnieżnego. Ma on tryb normalnego policyjnego pojazdu (koła), jak, i skutera śnieżnego (płozy i gąsienica z tyłu). Jest on czarny w białe odblaski. Z przodu ma wyciągarkę, pług i duży chwytak. Z tyłu ma szpiegulę, GPS z funkcją namierzania, sieć, pachołki i apteczkę. Jego strój jest taki jak na air pup. Ma kask w, którym ma google na podczerwień. W plecaku ma to co Chase, gdy jest szpiegiem, pistolet i kajdanki. Wszystko to jest czarne z białymi odblasakmi. Czasem nosi buty z przyssawkami lub kolcami.

Sea patrol- ma motorówkę, a w niej megafon, wyciągarkę, koło ratunkowe, radar, sonar. Nosi strój taki sam jak inni. W plecaku ma koło ratunkowe, megafon, linę, lampę, deskę ratunkową z napędem. Wszystko to jest biało czarne. Jako nurek ma w plecaku lampę, wyciągarkę, palnik, sonar i nożyczki. W hełmie ma google do szukania. Strój jest czarno biało niebieski.

Air pup- ma lotnię, strój, kask i buty z kolcami lub przyssawkami. W plecaku ma pistolet, sieć, kajdanki. Wszystko to jest czarno białe.

Winter patrol - tu niewiele się zmienia, ma to co zwykle, tylko w pojeździe ma sanie, a w plecaku termos i grzałkę. Strój jest zimowy i nosi czapkę z wbudowanymi goglami na podczerwień.

Jungle pup- ma to co zwykle, tyko ma obudowę na pojazd, kapelusz, buty i kamizelkę w moro.

Space pup- ma wahadłowiec w jego kolorach, a w nim chwytaki, liny, radar, światła. Nosi strój jak inni z butami. Jest on biało czarny. W plecaku ma butle z tlenem, skaner, radar, szczypce, nadajniki. W hełmie ma google do szukania.

Mission paw- ma motor jak Chase, a w nim, materac, lasery, lampy, megafon, wyciągarkę. Strój jest czarny z białymi elementami i odblaskami. Kask także i plecak oraz pojazd. Ma google do szukania, a w plecaku ma lasery, skaner, analizator śladów, kajdanki, maskę gazową, gaz usypiający.

Mighty pup- ma czarno szary strój, jak Chase'a. Pojazd także. W pojeździe ma wyciągarkę i może jechać bardzo szybko. W plecaku ma kajdanki, pistolet i spadochron. Moc w pojeździe to właśnie ta szybkość. Mocą pieska jest super szybkość i zwinność.

Soul patrol- wtedy jest mieszanką irbisa śnieżnego i renifera. Ma ciało renifera, a ogon i futro irbisa śnieżnego.

Lubi

 1. Zimę
 2. Walentynki
 3. Misje
 4. Spędzać czas z Akeą
 5. Jeździć na Florydę
 6. Jeździć do Rosji
 7. Tajgę
 8. Góry
 9. Morze
 10. Leżeć w domu przy kominku
 11. Dobro
 12. Spacery
 13. Chrupki o smaku wątróbki
 14. Święta
 15. Sporty zimowe
 16. Gdy Akea jest szczęśliwa
 17. Swoją pracę
 18. Ratować

Nie lubi

 1. Gdy Akea ma kłopoty lub jest smutna
 2. Gdy są zbyt duże roztopy w górach przez to są kataklizmy
 3. Gdy ktoś powoduje problemy swoją nierozważnością
 4. Trochę lata i jesieni
 5. Obiego
 6. Zła
 7. Wrogów jego przyjaciół
 8. Egoizmu
 9. Podrywania Akei
 10. Gdy jego BFF Tundra ma kłopoty lub jest smutna
 11. Przezywania

Hobby

 1. Zabawy w śniegu
 2. Biegi
 3. Pływanie
 4. Sport

Strach

 1. Jego BFF Tundrze coś się stanie.
 2. Akei coś się stanie.

Poza tym to brak

Dubbing

Wersja polska -?

Wersja angielska -?

Ciekawostki

 1. Jego imię z angielskiego na polski znaczy dosłownie lodowiec.
 2. Był tak trochę zakochany w Tundrze ale nie okazywał tego. Są w relacji brat-siostra. Wie, że nie lubi lowelasów i nie interesuje ją posiadanie chłopaka. Dlatego swoje uczucia trzymał głęboko. Nikt nie wiedział o jego miłości do Tundry, tylko on.
 3. Często jest z Tundrą na misjach.
 4. Pochodzi z Rosji.
 5. Jest przystojny.
 6. Jego ID narysowała i wymyśliła Chye Mareverest FOREVER.
 7. Zakochał się w Akei i stara się jej powiedzieć co czuje, ale mu nie wychodzi.
 8. Był zakochany w Tundrze.
 9. On i Tundra są BFF.
 10. Jest pierwszą łajką rosyjsko-europejską na wiki i w PP.

Galeria

Ups… Rysunek z okazji 3 lat wiki.

Advertisement