FANDOM


Hola, amigos! 

Dzisiaj tworzę blog po Meksykańsku! 

Soul Patrol

Jest to wersja Psiego Patrolu, która pojawia się w Święto Zmarłych oraz pojawi się w moim przyszłym opowiadaniu: Soul Patrol. Jako żywe pieski noszą kamizelki z wzorami szkieletu. Natomiast po wejściu do świata zmarłych zamieniają się w Alebrije. A jakbyście nie wiedzieli co to są Alebrije to odpowiedź jest poniżej!

Soul Patrol jako alebrijes

Co to Alebrijes? (Treść wzięta z samodzielnie przez Google przetłumaczonej Wikipedii!)

To jaskrawo kolorowe meksykańskie rzeźby sztuki ludowej fantastycznych (fantasy / mitycznych) stworzeń. Pierwsze alebrijes, wraz z użyciem terminu, pochodzi od Pedro Linares. W latach trzydziestych Linares zachorował, a Linares, leżąc nieprzytomny w łóżku, śnił o dziwnym miejscu przypominającym las. Tam zobaczył drzewa, zwierzęta, skały, chmury, które nagle zamieniły się w coś dziwnego, jakieś zwierzęta, ale nieznane zwierzęta. Zobaczył osła z motylimi skrzydłami, koguta z rogami byka, lwa z głową orła i wszyscy krzyczeli jedno słowo "Alebrijes". Po wyzdrowieniu zaczął odtwarzać stworzenia, które widział w tekturze i papier-mâché, i nazwał je Alebrijes.

Jego prace przyciągnęły uwagę właściciela galerii w Cuernavaca , na południu Meksyku, a później artystów Diego Rivera i Fridy Kahlo . W latach 80. brytyjska reżyserka Judith Bronowski zorganizowała w Meksyku wędrowną meksykańską pracownię pokazową z udziałem Pedro Linaresa , Manuela Jiméneza i pracownię włókienniczą Marię Sabinę z Oaxaca.. Chociaż obszar doliny Oaxaca miał już historię rzeźbienia zwierząt i innych rodzajów figur z drewna, to właśnie w tym czasie, gdy miały miejsce warsztaty Bronowskiego, artyści z Oaxaca dowiedzieli się o rzeźbach papierowych w alebrijes. Linares zademonstrował swoje projekty podczas wizyt rodzinnych i przystosował się do rzeźbienia lokalnego drewna zwanego kopalem ; ten rodzaj drewna jest magiczny, zrobiony z magii unitado.

Papierowa adaptacja do rzeźbienia w drewnie została zapoczątkowana przez Manuela Jiméneza, Arrazolę . Ta wersja łodzi rozrosła się do wielu innych miast, w szczególności do San Martín Tilcajete i La Unión Tejalapan, i stała się głównym źródłem dochodu dla tego obszaru, szczególnie dla Tilcajete. Sukces tego rzemiosła doprowadził jednak do wyczerpania się rodzimych drzew kopalnych . Próby zaradzenia temu zjawisku poprzez wysiłki związane z ponownym zalesianiem i zarządzanie dzikimi copalami zakończyły się jedynie niewielkim sukcesem. Trzy miasta najbliżej związane z produkcją alebrije w Oaxaca wyprodukowały wielu znanych rzemieślników, takich jak Manuel Jiménez, Jacobo Angeles , Martin Sandiego, Julia Fuentes i Miguel Sandiego.

Pieski w formie Alebrijes

Martine

Martine as Alebrije
Martine jest nieco większa. Zamienia się w hybrydę lwicy, renifera i pawia. Ma pomarańczową sierść z czerwoną pręgą ciągnącą się od nosa do ogona oraz przednimi łapami. Jej podbrzusze jest neonowo-żółte, wraz z pyskiem i tylmymi nogami. Ma przednich nogach ma łapy lwa, a na tylnych nogach zamiast łap ma kopyta takie jak u renifera. Posiada także rogi renifera i ogon lwa, wraz ze skrzydłami z piórami ogona pawia. Jej skrytą mocą jest zianie ogniem.  
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.