Psi Patrol Według Fanów Wiki
Advertisement

Hej :3 Dziś tak nietypowo, bo ten blog będzie tak jakby zbiorem informacji tyczące ogólnego uniwersum (prawie wszystkie postaci do niego należą). Trochę opiszę co i jak, niektóre kwestie powyjaśniam. To zaczynamy!

Pokolenia

Myślę, że ta kwestia potrzebuje nieco wyjaśnienia. Sądzę, że po dłuższym czasie przebywania na tej wiki możliwe, że niektórzy się orientują jak to jest z pokoleniami, jednak wytłumaczę też tu ^^ Otóż w ogólnym uniwersum pokolenia dzielą się na trzy.

 • Pieski pierwszego pokolenia- są to psy, które należą do Psiego Patrolu, mieszkają w bazie. Nie mają one krewnych, rodziców lub dziadków, którzy by należeli do drużyny wcześniej. Do nich zaliczamy pieski z show, te które dołączyły a nie mieli rodziców w Psim Patrolu. Są oni albo w wieku dorosłym lub jak niektórzy wczesno dorosłym lub późno nastoletnim. 
 • Pieski drugiego pokolenia- są to dzieci piesków pierwszego pokolenia. Do tej kategorii oprócz dzieci psów pierwszego pokolenia zaliczamy partnerów tych piesków, a także uczniów. Do tej kategorii zaliczają się pieski w wieku wczesno dorosłym, późno nastoletnim, nastoletnim albo szczenięcym.
 • Pieski trzeciego pokolenia- są to dzieci piesków drugiego pokolenia, a wnuki piesków pierwszego pokolenia. Zazwyczaj powiązane są z pieskami z show. Są one w wieku szczenięcym.


Baza Psiego Patrolu

W tej kwestii za wiele się nie zmieniło. Jedynie co to w tym blogu podam wysokość bazy, będzie to 50m. Ma trzy piętra, chyba, że podzielić piętro środkowe na dwa oraz dodać piwnicę, to mamy pięć. Otóż pod samą, bazą Psiego Patrolu znajduje się piwnica wygląda tak jak ta w show pokazana pod koniec odcinka Kosmo-Pieski. Nieopodal niej jest miejsce gdzie tworzy się pojazdy na Ultimate Rescue. Potem mamy parter, czyli miejsce gdzie pieski spędzają m.in. ich czas wolny. Jest on znacznie większy niż w show, ale jeśli chodzi o design to taki sam. Na parterze organizuje się śniadanie Wielkanocne, imprezy Sylwestrowe i Walentynkowe, kolację Wigilijną. Po środku tam gdzie jest wielka odznaka, znajduje się piętro środkowe. Wyżej jest przebieralnia piesków na misje. Po prawej są drzwi, kształtem identyczne do głównych wejściowych, prowadzą one do warsztatu Rydera. Pod spodem jest piętro o zielonych ścianach tak jak na dole. Na nim jest przebieralnia piesków na różnego rodzaju święta, drzwi do niej są na lewo. Na prawo są drzwi do pokoju Rydera i Katie. Na górze jest centrum dowodzeń.

Pokój Rydera i Katie

Łapkowice

Opis

Łapkowice jest to osada wokół bazy gdzie mieszkają pieski. Głównie są to pieski z zawodem, jednak swoje domki mają też te, które go nie posiadają. Na pomysł stworzenia Łapkowic wpadła Ray w fanowskim odcinku ,,Pieski ratują konkurs talentów"

Teren

Łapkowice rozciągają się na całej polanie wokół bazy. Została ona rozciągnięta jeszcze wgłąb lasu gdzie zostało ściętych parę starych drzew.

Miejsca

W tej osadzie znajdziemy między innymi kawiarenkę. Niedaleko niej jest sklepik gdzie można dostać produkty spożywcze. Trochę dalej, bardziej w stronę wjazdu do bazy jest butik prowadzony przez Brianę

Domki

Domki piesków wyglądają jak pomniejszone domy normalnych ludzi, jednak wejście do nich przypomina wejście do budy. Obok znajduję się garaż wielkości pojazdu pieska. Mogą być one dla jednego pieska lub dla całej rodziny.

Ciekawostki

 • Butik jest prowadzony przez Brianę
 • Jeśli macie pomysł na jakiś domek piszcie do mnie
Budy i gdzie kto śpi

Teraz czas na omówienie kwestii bud piesków. Budy są wokół bazy, jednak przy takiej ilości piesków  z tyłu powstał dodatkowy rząd. Oprócz Snowstorm'a, to tylko pieski z zawodem mają budy. Szczeniaki i pieski bez zawodów śpią w bazie. Jednak szczeniaki mogą też spać z rodzicami, którzy mają zawód, w ich budach. Zimą, kiedy są duże mrozy wszyscy śpią na parterze na pufach. TAKI UKŁAD BYŁ TO ODCINKA FANOWSKIEGO:Pieski ratują konkurs talentów.


Zabezpieczenia bazy

Gdy bazie Psiego Patrolu grozi niebezpieczeństwo albo gdy wyjeżdżają, KasumiSkipper zamontowały na główne drzwi, drzwi z pancernej szyby oraz na nie nakładają się metalowe. Aktywuje się to przyciskiem. Podczas niebezpieczeństwa na okna dodatkowo zasuwają się metalowe kurtyny.


Ustawienie w Centrum Dowodzeń

Tu napiszę jak pieski siadają w Centrum Dowodzeń, a to tylko dlatego, że trochę ich jest tego utworzyły dwa pełne oraz długie rzędy. Im bardziej starsi stażem w Psim Patrolu, tym są oni na przedzie.Serie

Jak zapewne zauważyliście wszystkie sezony tyczące naszej wiki skupiają się w serii 2. Jako serię 1 uznaje się tą co leci w telewizji. Dodatkowo Joanette wymyśliła serię, która zwie się Nieopowiedziane historie.

Sezony

Na chwilę obecną, w naszym uniwersum mamy 8 sezonów, które można zobaczyć tutaj:

W Sezonie 3 poznajemy gistorie piesków w odcinku:"Historie Psiego Patrolu


Basen/Moce/Świat Psich Duchów/ Księżycowe Pieski/ Owczarki Saturnijskie

Basen

Jak zapewne zauważyliście w serii 2 w sezonie 3 i sezonie 6 pojawiły się dwa baseny. Pierwszy debiutuje w sezonie 3, jest on znacznie mniejszy. Ten zaś, który został budowany w sezonie 6 jest ogromny. Pieski podczas wolnych chwil biorą kąpiel właśnie w nich. Obydwa znajdują się wokół terenu przy bazie. Ten większy jest z tyłu z bazy Psiego Patrolu, mniejszy po lewej stronie bazy.

Projekt basenu z Pool Party (I tak to nie jest cudo bo nigdy nie ogarniałam rysunku technicznego xD)

Projekt basenu z Strażników Ziemi: Niepodległy ŚwiatMoce

Niektóre pieski w Psim Patrolu lub ich przyjaciele mają moce. Te związane z 4 żywiołami są pomysłem ^^ToyFreddy^^1 tu link do bloga, te zaś z żywiołem burzy moim, link tu. Avatarem jest Flurr. Moce posiadają też pieski z innego wymiaru oraz te, które są eksperymentami np. jak Vitani i Kasha. Mocami obdarzona jest też Delgado. A Mocą obdarzeni są Danielle oraz Bear i Leia.

Świat Psich Duchów

Pomysł ten należy do ^^ToyFreddy^^1. Więcej o nim można przeczytać tu.

Księżycowe Pieski

Pomysł ten należy do KruchyWafel. Więcej o całym pomyśle znajdziecie właśnie tutaj.

Owczarki Saturnijskie

Ten pomysł należy do Martyny Lwicy Gaming, więcej o nim jest tutaj.Wiek

Ta kwestia będzia bardzo krótka w porównaniu z kwestiami omówionymi wyżej. Wiek na tej wiki w ogólnym uniwersum podajemy w latach ludzkich.Stroje/Misje

Tu bardziej chodzi o nazewnictwo. Jeśli chodzi o misje stroje to podawane są angielskie nazwy w przypadku stroju/misji takich jak:

 • Mission PAW
 • Air Pup
 • Sea Patrol
 • Space Pup
 • Jungle Pup
 • Winter Patrol
 • Mighty Pup
 • Soul Patrol
 • Ultimate Rescue

Niektóre z tych misji takie jak: Space Pup(dość stary blog), Winter Patrol, Soul Patrol, są wymyślone.

Dodatkowymi misjami, których stroje nie są umieszczane w artykułach są: Ultimate Rescue i Strażnicy Ziemi.Wymiar

Wymiarem głównym, w którym toczy się akcja Psiego Patrolu, jest ten na co dzień. Jednak w odcinkach Strażnicy Ziemi, pieski podróżują do innego wymiaru, który jest w przyszłości. Psi Patrol zawsze staje się Strażnikami Ziemi, gdy ktoś potrzebuje tam pomocy. Przenoszą się do niego za pomocą czerwonego guzika. Sam wymiar jest bardzo różnorodny jeśli chodzi o jego krajobraz, można tam spotkać:

 • Pustynie
 • Kaniony pustynne
 • Lasy: liściaste, mieszane, iglaste
 • Lasy z drzewami świecącymi
 • Jeziora
 • Wulkaniczne ziemie
 • Duże miasta

Jest on przepełniony nowoczesną technologią. Sam pomysł innego wymiaru należy do mnie. Z niego pochodzą:

Jako dwie jedynie z zupełnie innych wymiarów pochodzi Chiron, oraz z jeszcze innego Frugo. 


Dzięki Danielle Psi Patrol może odwiedzić też uniwersum Gwiezdnych Wojen.


Drużyny piłkarskie/Słowiańskie pieski/S-U-Z-S/Psi Poszukiwacze Przygód/Ambasadorzy

Tutaj szybko zaznaczę, że także istnieją drużyny piłkarskie piesków, oraz coś jak słowiańskie pieski. Także jest coś jak S-U-Z-S, czyli drużyna hip-hopowa. Istnieją też psi poszukiwacze przygód oraz ambasadorzy. Podam linka do blogów, aby nie przepisywać tego samego.


Drużyny piłkarskie

Słowiańskie pieski

'Link o tutaj'.

S-U-Z-S

Więcej o całym pomyśle poczytasz tutaj.


Psi poszukiwacze przygód

Tu jest link.


Ambasadorzy

Pomysł należy do Martyny Lwicy Gaming!

Na wiki mamy:


Pet Patrol i przyjaciele Psiego Patrolu

Teraz omówiony będzie jeszcze jeden pomysł, następnie przejdziemy do przyjaciół Psiego Patrolu :3

Pet Patrol

Ów pomysł także należy do Martyny Lwicy Gaming. Polega on na tym, że niektórzy członkowie Psiego Patrolu mają pupili, którzy też pomagają na misjach. Tu będzie więcej ^^


Przyjaciele Psiego Patrolu

Jak w paru powyżej nagłówkach tu także będzie dużo wymieniania, jednak szybko o nich opowiem. Do przyjaciół Psiego Patrolu w głównej mierze zaliczają się psy, które przyjeżdżają na odwiedziny do piesków, jednak nie należą do Psiego Patrolu i nie mieszkają w jego bazie. Można też zaliczyć ludzi do tej kategorii. Przy okazji dodam linki do postów, o których wcześniej nie wspomniałam. Oto lista wszystkich przyjaciół piesków:


Małżeństwa

Jest to po to, aby rozróżnić małżeństwa w Psim Patrolu od narzeczonych lub par. Otóż, wyznacznikiem czy pieski są małżeństwem (oprócz odcinka, który pokazuje ich ślub) są szczenięta. Jedynie w przypadku ludzkich małżeństw tak jak np. u Rydera i Katie oznaką ich związku małżeńskiego są obrączki.

Zwierzaki w Psim Patrolu

W ogólnym uniwersum oprócz psów jako członków Psiego Patrolu z Ryderem na czele zaliczamy parę innych gatunków zwierząt są to: Wilki, Lisy, Wilkory, Lwy, Lygrysy oraz koty. Ich ilość nie jest na tyle duża, aby przemianować nazwę.


Pra-Pieski/Kwestia pojazdów i funkcje

Tu skupimy się na krótką chwilkę na jeszcze jednym pomyśle, który będzie pierwszym podpunktem. Potem przejdziemy do pojazdów.

Pra- Pieski

Pomysł ten należy do Martyny Lwicy Gaming. Aby przeczytać o nim więcej zajrzyj tutaj.


Pojazdy

Oprócz pojazdów takie jak są w show można wykorzystywać pojazdy, które rzeczywiście istnieją w realnym świecie. Dodatkowo teraz napiszę o pojazdach na misję i czy coś się pozmieniało.

 • Patrolowiec- oprócz długości i ilości sof (to zostało zwiększone) wszystko pozostaje takie samo jak w show. Kierowcą jest Robo-Pies.
 • Patrolowiec na Mission PAW- tak samo jak w zwykłym Patrolowcu, został on tylko wydłużony, oraz zwiększyła się mu ilość sof. Kierowcą w nim jest Robo-Pies.
 • Patrolot- tak samo oprócz długości i zwiększonej ilości sof wszystko zostaje identyczne. To samo tyczy się nad świetlnego Patrolotu na Mission PAW. Pilotem jest Robo-Pies.
 • Wodny Patrolowiec- oprócz większej ilości sof nic się nie zmienia, kapitanem jest Robo-Pies.
 • Patrohadłowiec- jest to ogromny wahadłowiec na misje Space Pups. Aby startował trzeba wystrzelić go na rakiecie. Kapitanem na nim jest Robo-Pies.
 • Prywatny Samolot- należy on do Gray'a, służy do tego aby pieski poleciały na wakacje. Gabarytowo znacznie przewyższa zwykłe prywatne odrzutowce. Zawiera on ogromną liczbę pokoi, pokoje dzielą się na pokoje dla rodzin, par i pojedyncze. Samolot posiada barek i restaurację. Z przodu są sofy i fotele ze sztucznej skóry. Elementy takie jak daszek barku, podłoga i zagłówki na łózkach są podświetlane tak samo jak światła na suficie. Pilotuje go Robo-Pies.
 • Admiral X Force 145- mega- jacht, który również należy do Gray'a, jego spód jest podświetlany, służy on pieskom do wakacyjnych rejsów. Kapitanem na nim jest Robo-Pies.

Funkcje

W Psim Patrolu pełnione są tylko cztery funkcje i należą one do:

 • Rydera-ludzki dowódca i kapitan Psiego Patrolu.
 • Chase'a- psi dowódca i kapitan Psiego Patrolu
 • Alays- zastępczyni Chase'a
 • Matt- czasem pełni funkcje zastępcy


Wrogowie Psiego Patrolu

W tym przedostatnim podpukncie wymienię wrogów Psiego Patrolu. Są to ludzie, psy, zwierzęta, które nienawidzą Psiego Patrolu, zagrażają oni różnym miejscom a niektórzy nawet światu. Pracują albo w grupach lub solo. Aby zdobyć to miano muszą zrobić przynajmniej jedną antagonistyczną rzecz, która szkodziłaby komuś. Tu także będą trzy linki do pomysłów związane z wrogami piesków. Do wrogów zaliczamy:Zatoka Przygód i inne miejscowości

Otóż czas na omówienie miejscowości co będzie ostatnim podpunktem. Prócz wymyślonych miejsc oraz miejsc z show, pieski odwiedzają podczas wycieczek prawdziwe lokalizacje. Uff...Otóż najpierw napiszę o Zatoce Przygód, gdyż tego jest najwięcej.


Zatoka Przygód

Główne miejsce akcji i zamieszkania Psiego Patrolu. W zachodniej części, gdzie zabudowań jest mniej stoi baza Psiego Patrolu. Otaczają ją drzewa. Znajduje się ona blisko klifu. Dookoła Zatoki Przygód otacza ją morze. Od bazy Psiego Patrolu wyjeżdża się na most. Z bardziej głównych miejsc w Zatoce Przygód można wyróżnić: Zakład Katie, Ratusz, Sklep Pana Portera. Od czasu show Zatoka bardzo się rozbudowała wzbogacając o kawiarnię, kościoły, kina, teatry, galerie handlowe, supermarkety, przy supermarketach organizowane są targi choinek zimą. W Zatoce Przygód oprócz Psiego Patrolu jest komisariat policji z główną komendą, a na obrzeżach Zatoki Przygód znajduje się więzienie.Rozbudowała się część z domami jednorodzinnymi. Na prawo od nich znajdują się bary wybudowane z czerwonej cegły to tam terytoria mają Drake i Bone. Zatoka Przygód najbardziej rozrosła się o domki jednorodzinne we wszystkich czterech kierunkach. Blisko Zatoki Przygód rośnie wiele lasów m.in. ten gdzie są bagna, las prowadzący na Górę Jake'a, las w którym jest Midnight z jej watahą oraz bór sosnowy bliżej lotniska. Zatoka Przygód posiada też piaszczyste plaże. Bliżej klifów znajduje się Wodna Baza Psiego Patrolu. Przy Zatoce Przygód jest także wiele gór.


Lotnisko

Bardzo blisko Zatoki Przygód wybudowało się duże lotnisko. To z niego najczęściej jadą pieski na wakacje.


Farma Yumi

Tutaj nic się za wiele zmieniło. Farma farmerki Yumi i farmera Al'a znajduje się w tym samym miejscu. Farma rozrosła się o dodatkowe pole.


Góra Jake'a

Tak samo jak w show, Jake na niej prowadzi schronisko z wyciągiem narciarskim. Jednak obecnie mieszka tam sam.


Mglista Osada

Tam mieszka Burmistrz Humdinger z Kocimi Katastrofami. Rzadko jest tam słonecznie wręcz nigdy. Mieszkańców prawie w ogóle nie ma. Ważniejszym miejscem jest grota w której zły burmistrz mieszka.


Wyspa Fok

Na niej znajduje się latarnia morska z domem Kapitana Turbota i Francois.


Barkingburg

Obejmuje ono zamek, miasto. W samym środku miasta jest Big Benji. Włada nim Księżniczka Barkingburg. To tu mieszkają Sweetie z jej córką Arianą. Miejsce rozrosło się o plaże oraz jeziora. Pojawia się ono podczas Mission PAW.


Tajemniczy Las

Miejscowość, której burmistrzyni pojawia się w odcinku:"Nowy Chart w Psim Patrolu."


Wyspa Dinozaurów

Zamieszkują ją dinozaury wraz z Rex'em, postacią z show.

Advertisement