FANDOM


Opis

Bellami to suczka rasy Syberian Husky. Wraz z jej starszymi braćmi Bekterem, Batutto w bazie Psiego Patrolu. Obecnie pełni funkcje ratowniczki górskiej. Dawniej też była strażniczką Jajka Fabrze. Jest także BFF Alays. Suczka chodzi z Dale'em.

Wygląd

Bellami to jest dobrze zbudowaną z puchowym futrem suczką. Jej futro jest dwukolorowe. Jej klatka piersiowa, podbrzusze, łapy oraz spód ogonka są białe. Ma białą łatkę na twarzy Jednak w dużej mierze na twarzy Bellami jest jasnoszary. Nawet jej uszy są tego koloru, od czoła do noska ciągnie jej się jasnoszary pasek. Na plecach, aż do ogona ma tą samą łatę co ciągnie się od głowy. Oczy Bellami ma brązowe.

Charakter

Bellami to na co dzień bardzo wesoła, miła, przyjazna i pogodna suczka. Dość często droczy się z jej braćmi na temat ich miłości, sama zaś takich nie szukała do pewnego momentu jej życia. Uważała, że na to przyjdzie jeszcze czas. Swoje pomyłki zachowuje raczej dla siebie, choć także i jej sukcesy. Gdy np. jej bracia ją chwalą ona szybko zmienia temat lub odchodzi. Dość łatwo stracić jej zaufanie, jak i wyprowadzić z równowagi. Niekiedy daje drugą szansę, jedynym pieskiem któremu dała drugą szansę jest Nancy gdzie w tym wypadku nie żałuje swojej decyzji. Bellami może być też trochę i uparta, jak na coś się uprze to to zrobi. Kocha odpowiadać z sarkazmem Największy szacunek ma do jej najlepszej przyjaciółki, czyli Alays. Suczka jest jedną z niewielu, którym nie mówi sarkastycznie. Zawsze może z nią pogadać, i zawsze staje za nią murem. Lepiej by ktoś nie zagroził jej BFF bo Bellami może pokazać swoje ząbki, z pamiątką ich odcisku. Z nią żartuje normalnie, Husky stara pomagać jej najlepiej jak potrafi. Ogólnie to nie cierpi jak ktoś grozi jej rodzinie albo Psiemu Patrolowi. Wtedy i ona się odgryza. Podczas gorszych dni to woli nie wchodzić w interakcję z grupą. Wszystko ją wtedy irytuje, a potem czuje się z tym źle że np. wrzasnęła na kogoś. Jeżeli chodzi o kwestię wrogów Psiego Patrolu, to nie ufa im za grosz. W ich towarzystwie wszystkie zmysły ma wyczulone, nie boi się im powiedzieć co o nich sądzi. A jak przyjdzie co do czego to jest w stanie dać im nauczkę. Co do Dale'a to kocha go całym swoim sercem. Ufa mu bez granic. W towarzystwie pieska często staje się romantyczna i czuła. Zawsze mu pomaga i gdy jeszcze nie chodzili przekonywała go, że powinien nie zamykać się. Gdyby ktoś mu zagroził to suczka nie zawaha się zaatakować. Mogłaby za niego oddać życie.

Umiejętności

Bellami nie źle kopie dołki czy to w ziemi czy w śniegu. Suczce dobrze biega się na długich dystansach. Umie przeskakiwać przeszkody. Umie przygotować okroszkę. Dobrze też pływa jak i jeździ na łyżwach czy też rolkach.

Rodzina

Dubbing

 • Wersja angielska- Shahadi Wright Joseph
 • Wersja polska- Zofia Nowakowska

Biografia

Suczka urodziła się jako ostatnia z miotu w domku na Syberii. Na początku jak to małe szczeniaki była dość grzeczna. Potem chętnie się bawiła się na dworze z jej braćmi i poznawała swoje umiejętności. Pewnego dnia rodzice powierzyli im sekret, że rozpoczyna się ich szkolenie na strażników Jajka Faberze. Byli podekscytowani. Najpierw wybrano przewodnika i wybrano Bektera co za bardzo Bellami nie przeszkadzało. Rozpoczęły się treningi. Kiedy mieli przerwę zobaczyli pobiegli w stronę rzeczki byłą na w pół zamarznięta a na brzegu leżała Lisiczka Polarna. Zorganizowali akcję ratunkową i zaniesiono ją do domu. Gdy doszła do siebie, postanowiła zostać. Tak oto Nani stała się członkinią grupy. Tak dorastali. Powierzono im Jajko. Jednak musieli ją odebrać blisko Placu Czerwonego, od samego posłannika prezydenta. Czasem oddawali i przetrzymywali na parę dni, pewnego razu powierzono im na dłuższy czas, a do chatki miel przyjechać goście. Był to Psi Patrol. Kiedy po raz pierwszy Bellami, ich zobaczyła miała mieszane uczucia, jednak po poznaniu Alays zaczęła im ufać. Na początku nic nie mówili, ale gdy bronili skarbu pomogli im i zyskali zaufanie po oddaniu Jajka stworzono dla niego specjalny sejf i nie musieli już pełnić funkcji zatem przenieśli się do Psiego Patrolu.

Odznaka

Suczka nosi jasnofioletową obrożę, do które przyczepiona jest przypinka na której jest wiele płatków śniegu szarych i białych. Rożnej wielkości, wszystkie są na cyjanowym tle.

Strój

Regularny i na misje- suczka nosi cyjanowym hełm, u góry ma ciemniejszy pas u góry, a z prawej strony ma nawet latarkę przymocowaną. Na ciele ma cyjanową kurtkę, z kapturem a na łapach brązowe buty. Kurtka przy rękawach ma ciemniejsze pasy. Z boków kurtki ma dwa duże płatki śniegu.

Mission PAW- to czarno- cyjanowy hełm, czasem ma ciemniejsze jeszcze pasy. Na ciele nosi kamizelkę w tych kolorach, niektóre elementy świecą w ciemności. Przy hełmie nosi latarkę.

Air Pup- ma wtedy cyjanowy hełm, z boków ma dwa ciemniejsze paski, najgrubszy znajduje się po środku. Na ciele ma cyjanowy strój w ciemniejsze pasy, gdzie nie gdzie ma ulokowane białe płatki śniegu. Przy hełmie ma latarkę.

Sea Patrol- ma cyjanowy hełm w żółte i błękitne pasy, oraz ciemniejsze. Skafander jest w tych samych kolorach, latarkę jak zwykle ma przy hełmie, niektóre elementy świecą w ciemności.

Space Pup- ma cyjanowo- turkusowo- biały hełm z przysłoną, jak i skafander w tych kolorach, z tyłu hełmu ma duży biały płatek śniegu. Niektóre elementy świecą w ciemności.

Jungle Pup- ma cyjanowy kaszkiet, u góry ma zielony pas. Sam kaszkiet jest w ciemniejsze wstawki moro, kamizelkę także ma cyjanową w ciemniejsze wstawki moro. Na łapkach nosi zielone buty. Do kaszkietu ma doczepioną latarkę.

Winter Patrol- ma cyjanowy hełm, w ciemniejsze pięć pasów dwa z lewej i prawej strony oraz największy po środku. Kurtka jest z kapturem w tym samym kolorze oraz ciemniejsze pasy. Na łapach nosi czarne buty z hakami. Przy kasku ma latarkę.

Mighty Pup- Maska zakrywa tylko oczy, cała jest cyjanowa, jednakże po bokach ma dwa białe płatki śniegu. Maska jest trochę nabłyszczana. Strój ma cyjanowy, na klatce piersiowej i podbrzuszu ma ciemniejsze wstawki. Na plecach ma jaśniejszą wstawkę. Na klatce piersiowej wielki biały płatek śniegu, który jest nabłyszczany. Końcówki stroju są białe, oraz mają kształt płatków śniegu. Kiedy Bellami aktywuje swoją moc, może odgarniać śnieg jej wolą oraz widzieć pod nim. Łapy świecą jej na cyjanowy kolor.

Soul Patrol- suczka jest mieszanką jej samej, z niedźwiedziem i lisem polarnym. Łapy i ciało ma niedźwiedzie, zaś ogon lisa polarnego jak i jej uszy.


Pojazd

Regularny i na misje- jeździ cyjanowym motorem śnieżnym, ma on ciemniejsze pasy, oraz białe płatki śniegu.

Mission PAW- to czarno- cyjanowo- turkusowy motocykl, mogący jeździć po śniegu, a nawet mający tryb do jeżdżenia po lodzie. Z przodu ma wysuwany hak, niektóre elementy świecą w ciemności.

Sea Patrol- to cyjanowo- żółto- błękitna motorówka ma także ciemno-turkusowe pasy, może jeździć po drodze, a także może łamać lód i pływać pod wodą, niektóre jej elementy świecą w ciemności.

Space Pup- to cyjanowo- turkusowo- biały wahadłowiec, może on łamać lód, niektóre elementy świecą w ciemności.

Jungle Pup- to cyjanowy motocross, ma on ciemniejsze wstawki moro. Z przodu i z tyłu ma wiertła oraz wciągarkę.

Winter Patrol- to cyjanowo- turkusowy skuter śnieżny, może on jeździć po lodzie, jak i cicho się poruszać. Z tyłu ma miejsce na sanie ratunkowe jak i z przodu ma wyciągarkę.

Wyposażenie plecaka

Regularny i na misje- termos, sanie ratunkowe, lina z hakiem, wciągarka, koc termiczny, rozmrażacz lodu.

Mission PAW- w hełmie ma kamerę na podczerwień, lina z hakiem, lina, hak, termos, sanie ratunkowe, koce termiczne, laserowy rozmrażacz lodu.

Air Pup- lotnia, koc termiczny, rozmrażacze lodu, lina, lina z hakiem, termos.

Sea Patrol- turbo napęd wodny, rozmrażacz lodu, koc termiczny, wciągarka, lina z hakiem, sanie ratunkowe, rozmrażacz lodu, bandaże.

Space Pup- jet- pack 800 km/h, butla z tlenem, dwie dodatkowe butle z tlenem, hak, lina z hakiem, linka.

Jungle Pup- hak, lina, koc termiczny, termos, wciągarka.

Winter Patrol- koce termiczne, liny z hakiem, liny, wciągarka, laserowe rozmrażacze lody, sanie ratunkowe, termosy.


Cytaty

Cytat1 Bellami odkopie Ciebie ze śniegu! Cytat2
Regularny i na misje
Cytat1 Moje super tajne łapy zaraz Ciebie odkopią! Cytat2
Mission PAW
Cytat1 Szybko w górę jak płateczki śniegu! Cytat2
Air Pup
Cytat1 Chlup po lód na ratunek! Cytat2
Sea Patrol
Cytat1 Mimo że kosmos chłodny jak nic, Bellami na pomoc pędzi! Cytat2
Space Pup
Cytat1 Tropikalne temperatury czynią ten ratunek unikatowy! Cytat2
Jungle Pup
Cytat1 Zawieje śnieżne, lawiny. Pod śniegiem leżą ludzie i psiny! A Bellami biegnie na pomoc! Cytat2
Winter Patrol
Cytat1 Potężna Bellami, znajdzie Ciebie i odkopie zanim się obejrzysz! Cytat2
Mighty Pup
Cytat1 Woow! Bellami jest gotowa jak nigdy, gdyż to Soul Patrol! Cytat2
Soul Patrol


Lubi

 1. Spędzać czas z Dale'em.
 2. Spędzać czas z Alays, jej braćmi, Psim Patrolem i ich przyjaciółmi.
 3. Dobro
 4. Pomagać
 5. Boże Narodzenie
 6. Sylwester
 7. Walentynki
 8. Wielkanoc
 9. Zimę
 10. Śnieg
 11. Przygotowywać narodowe potrawy i częstować nimi pieski
 12. Lody jagodowe
 13. Chrupki o smaku kurczaka
 14. Radość
 15. Cyjanowy

Nie lubi

 1. Wrogów Psiego Patrolu
 2. Zła
 3. Chciwości
 4. Gdy Alays jest smutna
 5. Gdy coś grozi Alays
 6. Gdy jej bracia są smutni
 7. Gdy coś grozi jej braciom
 8. Gdy Psi Patrol jest smutny
 9. Gdy Psiemu Patrolowi coś sie dzieje niedobrego
 10. Chrupek o smaku kurczaka
 11. Kiedy ktoś ją chwila
 12. Różowego
 13. Gdy Dale jest smutny.
 14. Gdy coś grozi Dale'owi.

Hobby

 1. Kopanie dołków
 2. Kuchnia rosyjska
 3. Pływanie
 4. Jazda na łyżwach
 5. Jazda na rolkach
 6. Bieganie
 7. Przeskakiwanie przygód
 8. Hop Hop Boogie

Strach

 1. Psiemu Patrolowi coś się stanie
 2. Przyjdzie straszna nawałnica i nic nie zostanie z Zatoki Przygód
 3. Dale’owi może coś złego się stać.

Ciekawostki

 1. Suczka jest najmłodsza z jej miotu.
 2. Ona i Alays są BFF.
 3. Ma dwóch starszych braci: Bektera i Batutto.
 4. Lubi dokuczać jej braciom, na temat ich miłości.
 5. Urodziła się na Syberii.
 6. Była strażniczką Jajka Fabrze.
 7. Od początku Bellami, gdy pieski przyjechały czuła największe zaufanie do Alays.
 8. Ma 52 cm wzrostu.
 9. Suczka lubi kolor cyjanowy i fioletowy.
 10. Jest dość chłopięca, jednak jak trzeba to się poświęci jak to sama mówi.
 11. Umie dobrze gotować, i dobrze zna się na jej narodowej kuchni.
 12. Ona i Dale to para.

Galeria Bellami

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.