Psi Patrol Według Fanów Wiki
Advertisement

Opis

Akea to młoda suczka rasy Akita Amerykańska. W Psim Patrolu nie ma zawodu, jednak pomaga w opiece nad szczeniętami w bazie.

Wygląd

Suczka jest drobnej postury. Jest dość niska. Suczkę wyróżnia także delikatna postara jej ciała. Futerko ma bardzo mięciutkie i miłe w dotyku. Akea jest ładną sunią. Nosek ma ciemnoróżowy. Dodatkowo jak na swoją rasę ma dość nietypowe umaszczenie. Jej głowa jest w kolorze ciemnego toffi. Łatki w tym kolorze ma jeszcze na plecach w okolicy brak, na tylnych łapach i górnej części ogona. Uszy ma ciemnobrązowe. Pysio także ma ciemnobrązowy z białą łatką biegnącą od nosa. z lewej strony ma ciemnobrązowy pieprzyk. Reszta jej ciała jest cała biała, włącznie ze spodem ogona. Oczy ma w kolorze ciemnozielonym

Charakter

Zacznijmy od tego że suczka to chodząca ostoja spokoju. Jest ją bardzo trudno wyprowadzić z równowagi. Ma wiele cierpliwości, co bardzo pomaga jej w opiece nad szczeniętami. Uwielbia opiekować się nimi. Sunia bardzo lub ciszę i spokój, nie znosi walk, kłótni. Jednakże jeśli chodzi o szczeniaki ich bezpieczeństwo stawia sobie jako priorytet. I gdy nie ma wyboru nie zawaha się stanąć w ich obronie. Oprócz tego Akea to miła suczka, na co dzień uśmiechnięta i skora do pomocy. Jest panienką, jednak w takim kontekście, że nie lubi walki etc. Mimo to w wolnym czasie lubi spędzić go po damsku. Bardzo lubi spędzać czas z Psim Patrolem, chętnie z nimi żartuje. Wręcz kocha jak organizują jakieś uroczystości. Często po misjach pyta się psiaków, jak było bo jest tego ciekawa, ale nie wścibska. Czasem chodzi smutna gdy ma zły dzień. Jest w takie dni małomówna a nawet zamknięta w sobie. Suczka nie lubi wszelakich kłótni, bardzo ją to stresuje i czasem mówi "przepraszam" mimo że to nie jej wina. Jednak zazwyczaj czerpie radość z życia. Lubi różne aktywności, zwłaszcza na dworze. Akea jest trochę romantyczką i liczy, że kiedyś zjawi się ten jedyny. Ma głowę do wymyślania opowiadań, co pomaga jej w opiece nad szczeniętami. Na wycieczkach bardzo pochłania ją zwiedzanie. Do jej wad należy wrażliwość nadmierna i bierze wszystko do siebie. Nie lubi wchodzić w interakcję z obcymi, a zwłaszcza być sama w nieznanym sobie tłumie. Czuje się wtedy bardzo nieswojo i chodzi pod stresowana. Jeżeli chodzi o wrogów Psiego Patrolu jest skryta i wytonowana. Woli pierwsza nie atakować, jednak jeśli zagrożą szczeniakom może ujawnić się ostrzejsza strona suczki. Dla jej najlepszej przyjaciółki Pandory zrobi wszystko! Jest bardzo dla niej wyrozumiała i często pomaga jej ostrożnie chodzić. Obie suczki świetnie się rozumieją i lubią przebywać w swoim towarzystwie. Gdyby trzeba było Akea wskoczyłaby w ogień za jej przyjaciółką. Suczka w obecności Glacier'a jest bardzo speszona i nieśmiała. Mimo to kocha go całym swoim sercem. Psiak zawsze jej imponuje. Gdy trochę się już otworzy jest bardzo czuła i miła dla psiaka. Gdyby była potrzeba oddałaby za niego życia. Suczka jest introwertyczna.

Umiejętności

Sunia ma ładny głos i potrafi śpiewać, używa tego jako zazwyczaj do śpiewania szczeniętom kołysanek. Dobrze gra w Hop Hop Boogie, a zarazem ma dar do przekazywania wiedzy w tym temacie i paru innych. Dobrze skacze przez płotki do agility. Nieźle też pływa. Świetnie umie opowiadać, co często jest jej przydatne w opiece nad szczeniakami.

Rodzina

 • Nie pamięta tej, z której pochodzi.

Dubbing

 • Wersja angielska- Alyssa Milano.
 • Wersja polska- Jolanta Wilk.

Odznaka

Nosi żółtą obrożę na której ma zawieszoną przypinkę w kształcie róży, która jest czerwona i nabłyszczana.

Biografia

Suczka urodziła się na ranczu wraz z jej rodzeństwem, które było dość liczne. Właściciele tuż po porodzie zauważyli nietypowy wygląd suczki, który różnił się od wyglądu jej rodzeństwa. Właściciele jej rodziców byli zachwyceni wyglądem suczki. Od początku baczniej ją obserwowali ze względu na jej wygląd. Mimo to każde ze szczeniąt było mocno kochane. Suczka dorastała bardzo spokojnie i radośnie. Właściciele nie sprzedali jej mimo, że było wiele chętnych kupców na nią. Rodzeństwo zostało sprzedane. Była zbyt cenna przez jej wygląd. Niestety pewnego czerwcowego dnia wieś w której mieszkała wraz z rodzicami, i właścicielami, została zalana. Wielka powódź niszczyła wszystko. Suczka została porwana przez nurt wodny. Była zbyt mała by nawet spróbować walczyć z nim. Woda wyrzuciła ją daleko od wsi, a ona sama szukając drogi powrotnej oddalała się. Dorastała na własną łapę. Pewnego dnia zawitała do Zatoki Przygód gdzie zobaczyła bawiące się na plaży szczeniaki. Zapatrzona na nie wpadła na suczkę, która bardzo się przestraszyła. Długi czas była rozstrzęsiona gdy Akea zapytała jej dlaczego gdyż nie miała złych zamiarów, dowiedziała się o ślepocie drugiej suni o imieniu Pandora. Sunia wykazała się wyrozumiałością i powiedziała czy nie ma nic przeciwko aby pomóc jej pilnować szczeniaki. Następnie sama się z nimi zaznajomiła. Po powrocie do bazy bardzo ją polubiły i poprosiły Rydera czy może z nimi zamieszkać. Ryder zgodził się i tak oto Akea zamieszkała w bazie Psiego Patrolu a zarazem stając się BFF z Pandorą.

Lubi

 1. Spędzać czas z Psim Patrolem i ich przyjaciółmi
 2. Spędzać czas z Glacier'em.
 3. Spędzać czas z Pandorą.
 4. Dobro.
 5. Pomagać.
 6. Opiekę nad szczeniętami.
 7. Boże Narodzenie.
 8. Sylwester.
 9. Walentynki.
 10. Wielkanoc.
 11. Wycieczki z Psim Patrolem.
 12. Psie chrupki o innych smakach. niż serowy.
 13. Zimną wodę z kostkami lodu.
 14. Ładną pogodę.
 15. Gdy szczeniaki się jej słuchają.
 16. Normalne temperatury nie zaniżone ani zawyżone.
 17. Wiosnę.
 18. Jesień.

Nie lubi

 1. Wrogów Psiego Patrolu.
 2. Zła.
 3. Kiedy szczeniakom coś grozi.
 4. Kiedy szczeniaki są smutne.
 5. Gdy szczeniaki się nie słuchają.
 6. Gdy ktoś śmieje się z Pandory.
 7. Gdy Pandora jest smutna.
 8. Gdy Glacier jest smutny.
 9. Gdy Glacier'owi coś grozi.
 10. Nudy.
 11. Mrozów.
 12. Upałów.
 13. Oszustów.
 14. Psich chrupek o smaku serowym.
 15. Psich chrupek o smaku orzechowym.

Hobby

 1. Opieka nad szczeniakami.
 2. Śpiewanie.
 3. Hop Hop Boogie.
 4. Pływanie.
 5. Opowiadanie.

Strach

 1. Burze
 2. Wojny
 3. Zjawiska paranormalne
 4. Szczeniakom się coś stanie
 5. Węże
 6. Glacier'owi coś się stanie.

Ciekawostki

 1. Suczka ma bardzo nietypowe umaszczenie jak na swoją rasę.
 2. Jest w miarę rzadką rasą psa, ponieważ to Akita Amerykańska.
 3. Wygląd jej został zainspirowany na wyglądzie Akity Amerykańskiej na wystawie na jakiej była autorka.
 4. Są BFF z Pandorą.
 5. Imię wymyśliła jej Wafel.
 6. Ma 62 cm wzrostu.
 7. Suczka jest zakochana w Glacierze. Nie wie, że psiak odwzajemnia jej uczucia.
 8. Często jest przewodniczką Pandory. Druga suczka bardzo to docenia.
 9. Typ osobowości suczki to ISFJ.
 10. Enneagram Akey to 2w1. Tritype to 296.

Galeria Akei


Advertisement